Centrum Psychoterapii Bezpieczna Przestrzeń
to realizacja fantazji o miejscu, gdzie pacjenci mogą poczuć się swobodnie i bezpiecznie.
Naszym celem jest towarzyszenie, wspieranie oraz pomaganie Wam w trudnościach,
najlepiej jak potrafimy.
W pracy z pacjentem najważniejsze dla mnie jest budowanie bezpiecznej relacji opartej na szacunku, bezwarunkowej akceptacji oraz zaufaniu
Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką w trakcie 4- letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Wiedzę z zakresu Rodzicielstwa Bliskości zgłębiam w szkole Agnieszki Stein.
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych trudności. Obszarem mojej pracy są: zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, kryzysy życiowe. Pracuję również w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości.
Prowadzę również konsultacje rodzicielskie. Pracuję w duchu Porozumienia bez Przemocy oraz w oparciu o Rodzicielstwo Bliskości. Konsultacja ma formę współpracy, polega na wspólnym odkrywaniu najlepszych rozwiązań dla Waszej rodziny, pomagam Wam odnaleźć drogę do swoich rodzicielskich kompetencji.
W pracy z pacjentem najważniejsze dla mnie jest budowanie bezpiecznej relacji opartej na szacunku, bezwarunkowej akceptacji oraz zaufaniu. Ze swojej strony oferuję uważność, akceptację oraz empatię.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Szpitalu im. J. Babińskiego, w Domu Pomocy Społecznej, w Fundacji JiM, w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych, w Poradni dla osób z autyzmem. Prowadziłam grupowe warsztaty reintegracji społecznej, grupę wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz indywidualne poradnictwo w ramach Projektów Unijnych między innymi we współpracy z Kliniką Psychiatryczną i Terapii Uzależnień Wolmed. Pracowałam również indywidualnie oraz grupowo z dziećmi oraz młodzieżą ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, ADHD.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
W relacji z pacjentem ważna dla mnie jest empatia, autentyczność i zrozumienie.
Jestem psychologiem i certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii „Crescentia”. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z młodzieżą i dorosłymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, oświatowych oraz stowarzyszeniach zajmujących się rehabilitacją osób z niepełnosprawnością. Udzielałam różnych form wsparcia, dokonywałam diagnozy psychologicznej, prowadziłam grupowe treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia terapeutyczne.
Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, depresji, czują się zagubieni, doświadczają napięcia, stresu i problemów, o których chcą porozmawiać i otrzymać profesjonalne wsparcie. W relacji z pacjentem dbam o stworzenie bezpiecznej atmosfery. Ważna dla mnie jest empatia, autentyczność i zrozumienie.
Relację i pracę z pacjentem opieram na szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i uważności na potrzeby pacjenta.
Jestem psycholożką – ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia, również na UAM w Poznaniu. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez PTTPB.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc konsultacje psychologiczne w Centrum Praw Kobiet, Fundacji L’Arche oraz na stażu w ramach studiów podyplomowych. Prowadziłam również warsztaty dotyczące między innymi radzenia sobie ze stresem, radzenia sobie z trudnymi emocjami, budowania pewności siebie.
Na sesję zapraszam osoby dorosłe zmagające się z różnymi trudnościami życiowymi, zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi.
Relację i pracę z pacjentem opieram na szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i uważności na potrzeby pacjenta.
Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach.
Jestem psycholożką w trakcie pięcioletniej szkoły psychoterapii uwzględniającej nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny oraz systemowy.
Od kilkunastu lat pracuję indywidualnie i grupowo z pacjentami. Systematycznie rozwijam swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do podejmowania skutecznych działań terapeutycznych. W swojej pracy skupiam swoją uwagę na empatycznym rozumieniu trudności pacjenta oraz wsparciu w poszukiwaniu rozwiązań. Staram się zapewnić poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne do budowania relacji terapeutycznej. Praktykuję uważność, wierząc że wzajemna życzliwość, empatia i otwartość w komunikacji stanowią czynniki wspierające we wszystkich rodzajach relacji międzyludzkich.
Pracuję z młodzieżą oraz z osobami dorosłymi, które przeżywają różnego rodzaju trudności życiowe, doświadczają silnego stresu, straty, borykają się z problemami w relacjach z innymi ludźmi. Towarzyszę w procesie zmiany osobom doświadczającym stanów depresyjnych, lękowych, dolegliwości bólowych. Wspieram w poszukiwaniu motywacji do zmian i poprawy komfortu życia. Pomagam lepiej poznać siebie i budować adekwatną samoocenę. Prowadzę również konsultacje rodzicielskie. Każdą osobę traktuję indywidualnie dobierając najkorzystniejsze metody pracy. Ważnym dla mnie obszarem jest praca własna oraz regularna superwizja.
Pracuję w nurcie Gestalt. W pracy z klientem wykorzystuję kompetencje kulturoznawczyni, łącząc elementy arteterapii (praca z rysunkiem, zdjęciami) i pracy z ciałem. Obecnie jestem w trakcie pełnego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach m.in.: „Pacjent, który zgłasza molestowanie i mobbing w pracy”, „Jak pracować z osobami, które doświadczyły okołoporodowej straty dziecka”, „Ekopsychoterapia – proces terapeutyczny obejmujący relację z przyrodą”, „Ciało i ucieleśniona obecność w terapii Body Mind Gestalt”. Pracę poddaję regularnej superwizji.
Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi od 18 roku życia. Pomagam osobom, które doświadczają trudności emocjonalnych, zaburzeń depresyjno-lękowych, natrętnych myśli, zaburzeń nastroju, kryzysu emocjonalnego czy załamania nerwowego. Wspieram w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi i tych, którzy nie potrafią poradzić sobie ze stresem, fobią, atakami paniki, perfekcjonizmem, samotnością, żałobą czy stratą.
W pracy z klientem inspirują mnie słowa I. D. Yaloma: „Zawsze staram się pamiętać, że wszyscy jesteśmy skazani na istnienie pełne nieuchronnego cierpienia, istnienie, którego nikt z nas by sobie nie wybrał, gdybyśmy wiedzieli zawczasu jak będzie wyglądać. W tym sensie wszyscy […] jesteśmy towarzyszami w cierpieniu i wszyscy potrzebujemy tolerancji i miłości bliźnich”.
Prowadzę terapię z osobami będącymi w sytuacji kryzysowej, szukającymi motywacji do zmian i poprawy komfortu życia.
Aktualnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi, doświadczającymi różnych trudności, prowadzę terapię wspierającą oraz diagnostykę.
Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku psychologia, a także studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii oraz psychogeriatrii. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym osób dorosłych. Rozpoczęłam także specjalizację z psychologii klinicznej.
Swoje doświadczenie zawodowe zbierałam w poradniach psychologicznych i placówkach medycznych. Aktualnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych trudności, prowadzę terapię wspierającą oraz diagnostykę. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.
W relacji terapeutycznej kluczowe są dla mnie akceptacja, autentyczność oraz atmosfera zaufania i współpracy.
Z wykształcenia jestem psycholożką – ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie jestem w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie (akredytacja i atest PTTPB). Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Swoje kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam w m.in poradni psychologiczno-pedagogicznej; placówce dla dorosłych osób z niepełnosprawnością; współpracując z fundacjami Gajusz i Moje Drzewko Pomarańczowe. Pomagałam rodzinom zastępczym oraz dzieciom po traumie w specjalistycznym domu dziecka typu terapeutycznego. Pracowałam w Łodzi i Warszawie w dziennych ośrodkach wsparcia dla osób po kryzysach psychicznych, gdzie oprócz konsultacji indywidualnych, prowadziłam także zajęcia grupowe np. psychoedukację, relaksację, trening umiejętności społecznych czy grupę wsparcia.
Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami zmagającymi się z m.in. zaburzeniami osobowości, nastroju, zaburzeniami psychotycznymi, lękowymi, psychosomatycznymi; traumą, bezsennością, a także trudnościami w relacjach, z radzeniem sobie ze stresem, niską samooceną oraz poczuciem braku sensu.
W pracy ważne jest dla mnie integracyjne rozumienie człowieka i jego doświadczeń, tworzenie przestrzeni dla świadomego i bezpiecznego przeżywania uczuć. Korzystam z technik, które pozwalają wypracować bardziej sprzyjające i użyteczne wzorce reagowania oraz radzenia sobie z codziennymi problemami. Szczególnie bliskie są mi podejścia III fali CBT m.in. terapia schematu, terapia akceptacji izaangażowania (ACT), terapia oparta na współczuciu (CFT) oraz mindfulness.
W relacji terapeutycznej kluczowe są dla mnie akceptacja, autentyczność oraz atmosfera zaufania i współpracy. Swoją pracę opieram na zasadach etyki zawodowej oraz poszanowania wartości i podmiotowości klienta.
Staram się cały czas uczyć i rozwijać – zarówno jako człowiek jak i specjalista poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie poprzez rozwój własny oraz udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.
Swoją pracę opieram przede wszystkim o relację terapeutyczną, która ma fundamentalne znaczenie w procesie terapii.
Jestem pedagogiem, psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz pracy w szkole w charakterze psychologa.
Swoją pracę opieram przede wszystkim o relację terapeutyczną, która ma fundamentalne znaczenie w procesie terapii. Ważne jest dla mnie również zrozumienia pacjenta- jego emocji, sytuacji, trudności. Pomocy psychologicznej udzielam z pełnym zaangażowaniem, uwagą, empatią w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji, bez ocenienia. W pracy wykorzystuje założenia Dialogu Motywującego, które mają na celu wzmocnić wewnętrzną motywację i wspierać pacjentów w dokonywaniu pozytywnych zmian w życiu.
Zapraszam młodzież i osoby dorosłe, które pragną rozpocząć drogę do lepszego poznania swoich emocji, zrozumienia siebie, samorozwoju, doświadczających:
Stale poszerzam swoje kompetencje poprzez udział w warsztatach i kursach dotyczących psychoterapii i dbania o dobrostan. W wolnym czasie czytam książki, uprawiam sport, słucham muzyki. W życiu prywatnym oraz zawodowym ważne są dla mnie słowa Anny Freud „Siły i wiary w siebie poszukiwałam zawsze gdzieś poza sobą, a one pochodzą z mojego wnętrza. Cały czas są we mnie”. Celem mojej pracy terapeutycznej jest przede wszystkim poprawa jakości życia pacjentów. Kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Psychoterapeuty.
Wierzę, że zasoby ku zmianie są w moich Pacjentach zawsze. Ja pomagam je tylko odkryć i wydobyć.
Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikat PTTPB nr 1641, terapeuta zaburzeń snu, terapeuta schematów, psycholog.
Drodzy Pacjenci, pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia osobowości, doświadczającymi wielu stresów w życiu, z obniżoną samooceną, doświadczającymi trudności w relacjach, bądź znajdującymi się w kryzysie i potrzebującymi pomocy psychologa. Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, terapeutą zaburzeń snu – posiadam certyfikat Europejskiego (ESRS) i Polskiego (PTBS) Towarzystwa Badań Snem, uczestniczę w szkoleniu terapii schematów. Moje zainteresowania obejmują szczególnie pomoc osobom z zaburzeniami osobowości.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim w 2019r., w 2023r. ukończyłam szkolenie psychoterapeutyczne w szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (którego jestem członkiem) – Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, a od listopada 2023r. będę także uczestnikiem szkolenia Terapii Schematów, akredytowanego przez ISST, prowadzonego w szkole AMIE w Warszawie. Doświadczenie zdobywałam na praktykach i stażu w Szpitalu im. Świętej Trójcy w Płocku na dziennym oddziale psychiatrycznym, a także podczas wolontariatu w Szpitalu im. Babińskiego w Łodzi na całodobowym oddziale męskim.
Moja praca podlega stałej superwizji. W pracy z pacjentem łączę zarówno pracę poznawczą, behawioralną jak i techniki dialogu motywującego i terapii schematów. Motto, którym kieruję się w pracy brzmi –„Ja jestem specjalistą w kwestii metod terapii, ale to każdy z Pacjentów jest specjalistą od samego siebie”. Wierzę, że zasoby ku zmianie są w moich Pacjentach zawsze. Ja pomagam je tylko odkryć i wydobyć. Przyjazna, otwarta atmosfera na spotkaniach to mój priorytet.
Prowadzę terapię z nastawieniem na rezultaty i konkretne efekty, zapewniając Pacjentom wsparcie oraz niezbędne narzędzia do osiągnięcia ich celów terapeutycznych.
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, jestem suicydologiem, specjalizuję się w profilaktyce samobójstw. Aktualnie uczę się w 4-letniej Szkole Psychoterapii Centrum CBT-EDU w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomagam osobom cierpiącym na różnego rodzaju zaburzenia oraz problemy natury psychicznej, a także wspieram rozwój osobisty.
Związana jestem z obszarem HR, gdzie doradzam i współpracuję z menedżerami nad ich rozwojem i efektywnością osobistą. Wspieram wdrażanie zmian organizacyjnych. Specjalizuję się w przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji oraz w rozwiązywaniu konfliktów poprzez mediację i poprawę komunikacji.
Swoje doświadczenie zdobyłam w placówkach oświatowych i edukacyjnych współpracując z rodzicami, dziećmi i młodzieżą m.in. jako psycholog szkolny. Prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych, pedagogów i psychologów szkolnych, wspierając ich w profesjonalnym rozwoju oraz pracy z uczniami. W strefie pomocy Serwisu „Życie Warte jest Rozmowy” pomagam osobom w kryzysie samobójczym oraz tym, którzy potrzebują wsparcia po śmierci bliskiej osoby w wyniku samobójstwa.
Zapraszam na sesję młodzież oraz osoby dorosłe poszukujące wsparcia w trudnościach emocjonalnych lub sytuacjach kryzysowych (kryzys w rodzinie, rozstanie z partnerem, trudności w relacjach, wypalenie zawodowe, problemy w pracy). Pracuję w nucie poznawczo-behawioralnym m.in. z depresją, zaburzeniami lękowymi. Zapraszam osoby zmagające się z samouszkodzeniami i autoagresją oraz szukające pomocy w radzeniu sobie z myślami samobójczymi. Pomagam osobom, które doświadczyły traumy związanej ze śmiercią bliskiej osoby w wyniku samobójstwa i potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z żalem i stratą.
W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej relacji opartej na bezwarunkowej akceptacji, tak aby spotkania przebiegały w atmosferze zaufania oraz życzliwości.
Jestem psycholożką – ukończyłam jednolite studia magisterskie, specjalność zdrowia i kliniczna. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii CBT.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z młodzieżą i dorosłymi w Świetlicy Socjoterapeutycznej, Domu Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszeniu zajmującym się rehabilitacją osób z niepełnosprawnością.
Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, depresji, czują się zagubieni, doświadczają napięcia, stresu, kryzysów życiowych i problemów życia codziennego. Wspieram również w radzeniu sobie z regulacją emocji, perfekcjonizmem, w tematach relacji międzyludzkich.
W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej relacji opartej na bezwarunkowej akceptacji, tak aby spotkania przebiegały w atmosferze zaufania oraz życzliwości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.