Centrum Psychoterapii Bezpieczna Przestrzeń
to realizacja fantazji o miejscu, gdzie pacjenci mogą poczuć się swobodnie i bezpiecznie.
Naszym celem jest towarzyszenie, wspieranie oraz pomaganie Wam w trudnościach,
najlepiej jak potrafimy.

Title Image

Zespół

Poznaj naszych specjalistów

Patrycja Poryzała-Zielonka

W pracy z pacjentem najważniejsze dla mnie jest budowanie bezpiecznej relacji opartej na szacunku, bezwarunkowej akceptacji oraz zaufaniu

Jestem psycholożką oraz psychoterapeutką w trakcie 4- letniego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Wiedzę z zakresu Rodzicielstwa Bliskości zgłębiam w szkole Agnieszki Stein.

 

Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych trudności. Obszarem mojej pracy są: zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, kryzysy życiowe. Pracuję również w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości.

 

Prowadzę również konsultacje rodzicielskie. Pracuję w duchu Porozumienia bez Przemocy oraz w oparciu o Rodzicielstwo Bliskości. Konsultacja ma formę współpracy, polega na wspólnym odkrywaniu najlepszych rozwiązań dla Waszej rodziny, pomagam Wam odnaleźć drogę do swoich rodzicielskich kompetencji.

 

W pracy z pacjentem najważniejsze dla mnie jest budowanie bezpiecznej relacji opartej na szacunku, bezwarunkowej akceptacji oraz zaufaniu. Ze swojej strony oferuję uważność, akceptację oraz empatię.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w Szpitalu im. J. Babińskiego, w Domu Pomocy Społecznej, w Fundacji JiM, w Poradniach Zdrowia Psychicznego dla osób dorosłych, w Poradni dla osób z autyzmem. Prowadziłam grupowe warsztaty reintegracji społecznej, grupę wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz indywidualne poradnictwo w ramach Projektów Unijnych między innymi we współpracy z Kliniką Psychiatryczną i Terapii Uzależnień Wolmed. Pracowałam również indywidualnie oraz grupowo z dziećmi oraz młodzieżą ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, ADHD.

 

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Aleksandra Janiszewska

W relacji z pacjentem ważna dla mnie jest empatia, autentyczność i zrozumienie.

Jestem psychologiem i certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii „Crescentia”. Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z młodzieżą i dorosłymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, oświatowych oraz stowarzyszeniach zajmujących się rehabilitacją osób z niepełnosprawnością. Udzielałam różnych form wsparcia, dokonywałam diagnozy psychologicznej, prowadziłam grupowe treningi umiejętności społecznych oraz zajęcia terapeutyczne.

Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, depresji, czują się zagubieni, doświadczają napięcia, stresu i problemów, o których chcą porozmawiać i otrzymać profesjonalne wsparcie.  W relacji z pacjentem dbam o stworzenie bezpiecznej atmosfery. Ważna dla mnie jest empatia, autentyczność i zrozumienie.

Katarzyna Kacprzyk

Relację i pracę z pacjentem opieram na szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i uważności na potrzeby pacjenta.

Jestem psycholożką – ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia podyplomowe na kierunku Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia, również na UAM w Poznaniu. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii Crescentia, akredytowanej przez PTTPB. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc konsultacje psychologiczne w Centrum Praw Kobiet, Fundacji L’Arche oraz na stażu w ramach studiów podyplomowych. Prowadziłam również warsztaty dotyczące między innymi radzenia sobie ze stresem, radzenia sobie z trudnymi emocjami, budowania pewności siebie. 

 

Na sesję zapraszam osoby dorosłe zmagające się z różnymi trudnościami życiowymi, zaburzeniami depresyjnymi, zaburzeniami lękowymi.

Relację i pracę z pacjentem opieram na szacunku, poczuciu bezpieczeństwa i uważności na potrzeby pacjenta. 

 

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach.

Monika Piekarska-Kruś

Jestem psycholożką w trakcie pięcioletniej szkoły psychoterapii uwzględniającej nurt psychodynamiczny, poznawczo-behawioralny oraz systemowy.

 

Od kilkunastu lat pracuję indywidualnie i grupowo z pacjentami. Systematycznie rozwijam swoją wiedzę i umiejętności potrzebne do podejmowania skutecznych działań terapeutycznych. W swojej pracy skupiam swoją uwagę na empatycznym rozumieniu trudności pacjenta oraz wsparciu w poszukiwaniu rozwiązań. Staram się zapewnić poczucie bezpieczeństwa, które jest niezbędne do budowania relacji terapeutycznej. Praktykuję uważność, wierząc że wzajemna życzliwość, empatia i otwartość w komunikacji stanowią czynniki wspierające we wszystkich rodzajach relacji międzyludzkich.

 

Pracuję z młodzieżą oraz z osobami dorosłymi, które przeżywają różnego rodzaju trudności życiowe, doświadczają silnego stresu, straty, borykają się z problemami w relacjach z innymi ludźmi. Towarzyszę w procesie zmiany osobom doświadczającym stanów depresyjnych, lękowych, dolegliwości bólowych. Wspieram w poszukiwaniu motywacji do zmian i poprawy komfortu życia. Pomagam lepiej poznać siebie i budować adekwatną samoocenę. Prowadzę również konsultacje rodzicielskie. Każdą osobę traktuję indywidualnie dobierając najkorzystniejsze metody pracy. Ważnym dla mnie obszarem jest praca własna oraz regularna superwizja.

Dawid Pęczkowski

Jestem absolwentem psychologii Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Doświadczenie zdobywałem pracując w Stowarzyszeniu „Ja Ty My” z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Odbyłem staż w SP ZOZ Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie pracuję jako psychoterapeuta w łódzkich poradniach.

Pracuję z osobami dorosłymi potrzebującymi wsparcia, będącymi w kryzysie, doznającymi niepokoju i lęku oraz zaburzeń nastroju. Ukończyłem szkolenia dotyczące lęku, złości i zaburzeń nastroju. Obecnie jestem w trakcie 4- letniego szkolenia z psychoterapii w nurcie poznawczo behawioralnym w Centrum CBT w Warszawie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję stałej superwizji.

Marta Olejniczak

Pracuję w nurcie Gestalt. W pracy z klientem wykorzystuję kompetencje kulturoznawczyni, łącząc elementy arteterapii (praca z rysunkiem, zdjęciami) i pracy z ciałem. Obecnie jestem w trakcie pełnego 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach m.in.: Pacjent, który zgłasza molestowanie i mobbing w pracy”, „Jak pracować z osobami, które doświadczyły okołoporodowej straty dziecka”, „Ekopsychoterapia – proces terapeutyczny obejmujący relację z przyrodą”, „Ciało i ucieleśniona obecność w terapii Body Mind Gestalt”. Pracę poddaję regularnej superwizji.

 

Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi od 18 roku życia. Pomagam osobom, które doświadczają trudności emocjonalnych, zaburzeń depresyjno-lękowych, natrętnych myśli, zaburzeń nastroju, kryzysu emocjonalnego czy załamania nerwowego. Wspieram w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi i tych, którzy nie potrafią poradzić sobie ze stresem, fobią, atakami paniki, perfekcjonizmem, samotnością, żałobą czy stratą.

W pracy z klientem inspirują mnie słowa I. D. Yaloma: „Zawsze staram się pamiętać, że wszyscy jesteśmy skazani na istnienie pełne nieuchronnego cierpienia, istnienie, którego nikt z nas by sobie nie wybrał, gdybyśmy wiedzieli zawczasu jak będzie wyglądać. W tym sensie wszyscy […] jesteśmy towarzyszami w cierpieniu i wszyscy potrzebujemy tolerancji i miłości bliźnich”.

Justyna Słodowa

Prowadzę terapię z osobami będącymi w sytuacji kryzysowej, szukającymi motywacji do zmian i poprawy komfortu życia.
Pracuję z młodzieżą i dorosłymi. Pomagam osobom z problemami wychowawczymi, trudnościami komunikacyjnymi w rodzinie i związkach, osobom z niską samooceną, zmagającym się z zaburzeniami depresyjnymi.
 
Pracuję zgodnie z zasadami Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, nurcie terapeutycznym, który jest mi bardzo bliski. Szukam pozytywnych, najlepszych rozwiązań problemów w oparciu o zasoby pacjenta. Pracuję w oparciu o komfort i bezpieczeństwo w relacjach z pacjentem. Terapię opieram na zrozumieniu i zaangażowaniu w każdą potrzebującą wsparcia osobę i jej odrębną, niepowtarzalną sytuację.
 
Posiadam uniwersyteckie wykształcenie w dziedzinie nauk społecznych. Ukończyłam trzy kierunki studiów podyplomowych z dziedziny nauk społeczno-psychologicznych na UŁ. Doświadczenie zdobywałam w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w firmie świadczącej usługi konsultacji psychologicznych oraz psychoterapii. Odbyłam staże w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. N. Barlickiego w Łodzi, oraz w poradniach i ośrodkach integracyjnych.
 
Jestem w trakcie czteroletniego akredytowanego szkolenia w Studium Profesjonalnej Psychoterapii- Centrum Terapii Krótkoterminowej w Łodzi, jak również w procesie certyfikacji terapeuty TSR. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Pracuję pod stałą superwizją.

Joanna Koroza

Aktualnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi, doświadczającymi różnych trudności, prowadzę terapię wspierającą oraz diagnostykę.

Ukończyłam jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku psychologia, a także studia podyplomowe z zakresu neuropsychologii oraz psychogeriatrii. Aktualnie jestem w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie poznawczo-behawioralnym osób dorosłych. Rozpoczęłam także specjalizację z psychologii klinicznej.

 

Swoje doświadczenie zawodowe zbierałam w poradniach psychologicznych i placówkach medycznych. Aktualnie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi doświadczającymi różnych trudności, prowadzę terapię wspierającą oraz diagnostykę. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach oraz konferencjach. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Joanna Kuligowska

W relacji terapeutycznej kluczowe są dla mnie akceptacja, autentyczność oraz atmosfera zaufania i współpracy.

Z wykształcenia jestem psycholożką – ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim. Aktualnie jestem w trakcie całościowego 4-letniego szkolenia w Szkole Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie (akredytacja i atest PTTPB). Należę do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Swoje kilkuletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam w m.in poradni psychologiczno-pedagogicznej; placówce dla dorosłych osób z niepełnosprawnością; współpracując z fundacjami Gajusz i Moje Drzewko Pomarańczowe. Pomagałam rodzinom zastępczym oraz dzieciom po traumie w specjalistycznym domu dziecka typu terapeutycznego. Pracowałam w Łodzi i Warszawie w dziennych ośrodkach wsparcia dla osób po kryzysach psychicznych, gdzie oprócz konsultacji indywidualnych, prowadziłam także zajęcia grupowe np. psychoedukację, relaksację, trening umiejętności społecznych czy grupę wsparcia.

 

Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami zmagającymi się z m.in. zaburzeniami osobowości, nastroju, zaburzeniami psychotycznymi, lękowymi, psychosomatycznymi; traumą, bezsennością, a także trudnościami w relacjach, z radzeniem sobie ze stresem, niską samooceną oraz poczuciem braku sensu.

 

W pracy ważne jest dla mnie integracyjne rozumienie człowieka i jego doświadczeń, tworzenie przestrzeni dla świadomego i bezpiecznego przeżywania uczuć. Korzystam z technik, które pozwalają wypracować bardziej sprzyjające i użyteczne wzorce reagowania oraz radzenia sobie z codziennymi problemami. Szczególnie bliskie są mi podejścia III fali CBT m.in. terapia schematu, terapia akceptacji izaangażowania (ACT), terapia oparta na współczuciu (CFT) oraz mindfulness.

 

W relacji terapeutycznej kluczowe są dla mnie akceptacja, autentyczność oraz atmosfera zaufania i współpracy. Swoją pracę opieram na zasadach etyki zawodowej oraz poszanowania wartości i podmiotowości klienta.

Staram się cały czas uczyć i rozwijać – zarówno jako człowiek jak i specjalista poszerzam swoją wiedzę i doświadczenie poprzez rozwój własny oraz udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Monika Zagajewska

Swoją pracę opieram przede wszystkim o relację terapeutyczną, która ma fundamentalne znaczenie w procesie terapii.

Jestem pedagogiem, psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej. Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia na Uniwersytecie Łódzkim. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas stażu na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie oraz pracy w szkole w charakterze psychologa.

 

Swoją pracę opieram przede wszystkim o relację terapeutyczną, która ma fundamentalne znaczenie w procesie terapii. Ważne jest dla mnie również zrozumienia pacjenta- jego emocji, sytuacji, trudności. Pomocy psychologicznej udzielam z pełnym zaangażowaniem, uwagą, empatią w atmosferze bezpieczeństwa i akceptacji, bez ocenienia. W pracy wykorzystuje założenia Dialogu Motywującego, które mają na celu wzmocnić wewnętrzną motywację i wspierać pacjentów w dokonywaniu pozytywnych zmian w życiu.

 

Zapraszam młodzież i osoby dorosłe, które pragną rozpocząć drogę do lepszego poznania swoich emocji, zrozumienia siebie, samorozwoju, doświadczających:

 

  • obniżonego nastroju,
  • trudności w wyrażaniu własnych potrzeb,
  • niskiego poczucia własnej wartości,
  • braku satysfakcji w relacjach interpersonalnych,
  • nadmiernego stresu,
  • lęków,
  • kryzysów życiowych,
  • problemów psychosomatycznych,
  • poczucia braku sensu.

 

Stale poszerzam swoje kompetencje poprzez udział w warsztatach i kursach dotyczących psychoterapii i dbania o dobrostan. W wolnym czasie czytam książki, uprawiam sport, słucham muzyki. W życiu prywatnym oraz zawodowym ważne są dla mnie słowa Anny Freud „Siły i wiary w siebie poszukiwałam zawsze gdzieś poza sobą, a one pochodzą z mojego wnętrza. Cały czas są we mnie”. Celem mojej pracy terapeutycznej jest przede wszystkim poprawa jakości życia pacjentów. Kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa oraz Kodeksu Psychoterapeuty.

Karolina Wasilewska

Wierzę, że zasoby ku zmianie są w moich Pacjentach zawsze. Ja pomagam je tylko odkryć i wydobyć.

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, certyfikat PTTPB nr 1641, terapeuta zaburzeń snu, terapeuta schematów, psycholog.

 

Drodzy Pacjenci, pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia depresyjne, zaburzenia osobowości, doświadczającymi wielu stresów w życiu, z obniżoną samooceną, doświadczającymi trudności w relacjach, bądź znajdującymi się w kryzysie i potrzebującymi pomocy psychologa. Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym, terapeutą zaburzeń snu – posiadam certyfikat Europejskiego (ESRS) i Polskiego (PTBS) Towarzystwa Badań Snem, uczestniczę w szkoleniu terapii schematów. Moje zainteresowania obejmują szczególnie pomoc osobom z zaburzeniami osobowości.

 

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim w 2019r., w 2023r. ukończyłam szkolenie psychoterapeutyczne w szkole akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (którego jestem członkiem) – Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie, a od listopada 2023r. będę także uczestnikiem szkolenia Terapii Schematów, akredytowanego przez ISST, prowadzonego w szkole AMIE w Warszawie. Doświadczenie zdobywałam na praktykach i stażu w Szpitalu im. Świętej Trójcy w Płocku na dziennym oddziale psychiatrycznym, a także podczas wolontariatu w Szpitalu im. Babińskiego w Łodzi na całodobowym oddziale męskim.

 

Moja praca podlega stałej superwizji. W pracy z pacjentem łączę zarówno pracę poznawczą, behawioralną jak i techniki dialogu motywującego i terapii schematów. Motto, którym kieruję się w pracy brzmi –„Ja jestem specjalistą w kwestii metod terapii, ale to każdy z Pacjentów jest specjalistą od samego siebie”. Wierzę, że zasoby ku zmianie są w moich Pacjentach zawsze. Ja pomagam je tylko odkryć i wydobyć. Przyjazna, otwarta atmosfera na spotkaniach to mój priorytet. 

Joanna Nagodzka

Prowadzę terapię z nastawieniem na rezultaty i konkretne efekty, zapewniając Pacjentom wsparcie oraz niezbędne narzędzia do osiągnięcia ich celów terapeutycznych.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Łódzkim, jestem suicydologiem, specjalizuję się w profilaktyce samobójstw. Aktualnie uczę się w 4-letniej Szkole Psychoterapii Centrum CBT-EDU w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pomagam osobom cierpiącym na różnego rodzaju zaburzenia oraz problemy natury psychicznej, a także wspieram rozwój osobisty.

 

Związana jestem z obszarem HR, gdzie doradzam i współpracuję z menedżerami nad ich rozwojem i efektywnością osobistą. Wspieram wdrażanie zmian organizacyjnych. Specjalizuję się w przeciwdziałaniu mobbingowi i dyskryminacji oraz w rozwiązywaniu konfliktów poprzez mediację i poprawę komunikacji.

 

Swoje doświadczenie zdobyłam w placówkach oświatowych i edukacyjnych współpracując z rodzicami, dziećmi i młodzieżą m.in. jako psycholog szkolny. Prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych, pedagogów i psychologów szkolnych, wspierając ich w profesjonalnym rozwoju oraz pracy z uczniami. W strefie pomocy Serwisu „Życie Warte jest Rozmowy” pomagam osobom w kryzysie samobójczym oraz tym, którzy potrzebują wsparcia po śmierci bliskiej osoby w wyniku samobójstwa.

 

Zapraszam na sesję młodzież oraz osoby dorosłe poszukujące wsparcia w trudnościach emocjonalnych lub sytuacjach kryzysowych (kryzys w rodzinie, rozstanie z partnerem, trudności w relacjach, wypalenie zawodowe, problemy w pracy). Pracuję w nucie poznawczo-behawioralnym m.in. z depresją, zaburzeniami lękowymi. Zapraszam osoby zmagające się z samouszkodzeniami i autoagresją oraz szukające pomocy w radzeniu sobie z myślami samobójczymi. Pomagam osobom, które doświadczyły traumy związanej ze śmiercią bliskiej osoby w wyniku samobójstwa i potrzebują wsparcia w radzeniu sobie z żalem i stratą.

Dominika Abramczyk

W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej relacji opartej na bezwarunkowej akceptacji, tak aby spotkania przebiegały w atmosferze zaufania oraz życzliwości.

Jestem psycholożką – ukończyłam jednolite studia magisterskie, specjalność zdrowia i kliniczna. Aktualnie jestem w trakcie czteroletniego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w szkole psychoterapii CBT.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z młodzieżą i dorosłymi w Świetlicy Socjoterapeutycznej, Domu Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszeniu zajmującym się rehabilitacją osób z niepełnosprawnością.

Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, które cierpią z powodu zaburzeń lękowych, depresji, czują się zagubieni, doświadczają napięcia, stresu, kryzysów życiowych i problemów życia codziennego. Wspieram również w radzeniu sobie z regulacją emocji, perfekcjonizmem, w tematach relacji międzyludzkich.

 

W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie bezpiecznej relacji opartej na bezwarunkowej akceptacji, tak aby spotkania przebiegały w atmosferze zaufania oraz życzliwości. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.